Aurus Football Cup

12 września 2019

Wystarczy pasja do piłki nożnej i kilka godzin wolnego czasu! W turnieju o Puchar Burmistrza wezmą udział drużyny amatorskie, podwórkowe i szkolne. Na najlepszych czekają nagrody.

28 września, 19 października  i 7 grudnia, w godzinach 18:00-19:30 — w tych terminach odbędą się spotkania w ramach Aurus Football Cup. W zmaganiach mogą wziąć udział drużyny, składające się z przynajmniej 6 zawodniczek, uczennic szkół podstawowych z klas IV-VII. Udział w lidze jest całkowicie bezpłatny. Nie jest wymagane ani doświadczenie, ani specjalne przygotowanie – w rozgrywkach mogą spróbować swoich sił także drużyny, które powstały wyłącznie na tę okoliczność.

– Chcemy, aby był to turniej dla wszystkich. Niezależnie od miejsca zamieszkania. Dopuszczamy także drużyny złożone z mieszkanek innych dzielnic – zapowiada Sławomir Molak, pomysłodawca i główny organizator imprezy.

Miejscem rozgrywek jest hala sportowa LXX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Dembowskiego 1. Obrany system ma charakter ligowy, co znaczy, że podczas jednego turnieju grają ze sobą wszystkie drużyny. Mecze rozgrywane będą w układzie 2 x 8 minut.

– W Warszawie nie ma wielu okazji do wzięcia udziału w turniejach piłki nożnej dla dziewcząt. Organizuje się z kolei wiele turniejów dla chłopców – zaznacza Molak, który pochwalić się może szkolną reprezentacją piłki nożnej dziewcząt, działającej przy Niepublicznej Szkole Podstawowej „Aurus”.

Zwycięzcą turnieju zostanie drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów. Te przyznawane są według zasady: wygrana – 3 punkty, remis – 1 punkt, przegrana – 0 punktów. Na najlepszy zespół czekać będzie złoty puchar z grawerem oraz złote medale i dyplomy dla każdej zawodniczki i trenera. Nagrodzone zostaną również drużyny z drugiego i trzeciego miejsca.

Organizatorem turnieju dedykowanego młodym miłośniczkom piłki nożnej jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Aurus”, zaś rywalizację swoim patronatem objął burmistrz Robert Kempa. Patronem medialnym turnieju jest również portal Haloursynow.pl.

Zgłoszenia do udziału w turniejsach przyjmowane są do 19-go dnia każdego miesiąca. Wystarczy wysłać maila na: afc.warszawa@gmail.com. 

Udostępnij

Najnowsze wydarzenia

Dzięki odpowiedniej edukacji Twoje dziecko ma większe możliwości rozwoju w kierunku zgodnym z umiejętnościami i zainteresowaniami.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania pod opieką profesjonalnej kadry.